Ignitis Polska

Ignitis Polska

Struktura właścicielska spółki Ignitis Polska i jej macierzystej Grupy, a także zaangażowanie na polskim rynku, daje klientom gwarancję stabilności, rzetelności i realizacji zobowiązań. 

Dzięki doradztwu doświadczonego zespołu, elastycznemu podejściu i indywidualnym warunkom dostosowanym do specyfiki klienta, Ignitis Polska ma ambicję stać się dostawcą pierwszego wyboru i partnerem polskich przedsiębiorstw w ich zielonej transformacji.

Spółka Ignitis Polska istnieje od 2017 roku, początkowo swoją działalność koncentrowała na hurtowym rynku energii. Od 2020 roku firma obecna jest również na rynku detalicznym, w segmencie biznesowym. W oparciu o potencjał i doświadczenia Grupy, Ignitis w Polsce specjalizuje się w zielonej energetyce. Dostarcza energię elektryczną z gwarancjami pochodzenia, oferuje długoterminowe kontrakty na zieloną energię w ramach umów PPA. Dostarcza także instalacje fotowoltaiczne, paliwo gazowe, systemy do produkcji energii elektrycznej i cieplnej oraz świadczy usługę bilansowania jej produkcji i zapotrzebowania.

W Polsce Ignitis jest właścicielem farmy wiatrowej Pomerania, o mocy 94 MW, która docelowo dostarczać będzie 300 GWh rocznie, równowartość rocznego zapotrzebowania ok. 160 000 gospodarstw domowych.

Od 2021 roku aktywnie rozwija portfel nowych jednostek wytwórczych zarówno opartych na siłach wiatru, jak i słońcu.

 

W Polsce Ignitis jest właścicielem farmy wiatrowej Pomerania

Moc
94 MW
Docelowa produkcja energii
300 Rocznie GWh
Wypełni potrzeby energetyczne
około 160,000 gospodarstw domowych

Poznaj nas

Maciej Kowalski

Prezes Zarządu

[email protected] +48 690 633 520

Od ponad 25 lat związany z rynkiem energii. Doświadczenie zdobywał wraz z rozwojem sektora energetycznego w zakresie sprzedaży, dystrybucji, tradingu, rozwoju biznesu czy kontraktacji PPA źródeł odnawialnych w ramach wielu organizacji krajowych oraz międzynarodowych. W Ignitis odpowiada za strategię, komunikację, finanse oraz HR.

Paweł Dominik

Członek Zarządu

Head of Wholesale

[email protected] +48 694 407 831

Przez cały okres kariery zawodowej związany z hurtowym obrotem energią. Doświadczony menadżer oraz ekspert. Pełnił funkcje menadżerskie w wielu organizacjach, zarówno polskich jak i międzynarodowych. Posiadacz licencji Maklera Giełd Towarowych oraz certyfikatu European Energy Exchange(EEX).
W Ignitis odpowiada za działalność hurtową Spółki na rynkach energii elektrycznej i gazu ziemnego.

Robert Matuszewski

Członek Zarządu

Head of Sales

[email protected] +48 507 940 522

W sektorze energetycznym od blisko 20 lat. Doświadczony menadżer i ekspert w zakresie rynku energii, gazu oraz produktów powiązanych. Swoje doświadczenie budował w polskich oraz międzynarodowych koncernach energetycznych oraz firmach consultingowych. Specjalizuje się w budowie nowych produktów, łącząc tradycyjne rynki dostaw energii oraz nowe modele transakcyjne. Pasjonat energetyki oraz sportu.
W Ignitis zarządza obszarem sprzedaży oraz rozwoju produktów.