2024-05-28

Ignitis Polska na seminarium organizowanym przez AIJA

Rozwój sieci przesyłowej i dystrybucyjnej energii elektrycznej jest warunkiem koniecznym zdolności do adaptacji polskiego sektora energetycznego do transformacji. Rozbudowa i modernizacja sieci, a także zapewnienie przejrzystych regulacji dot. dostępu do sieci przyczyni się do sprawnej integracji nowych źródeł energii odnawialnej w krajowym systemie, a w konsekwencji dostępności zielonej energii dla klienta końcowego.

W dniach 9-11 maja br. w Gdańsku odbyło się organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Młodych Prawników (AIJA, International Association of Young Lawyers) Seminarium pt. "Saving the planet and ourselves - increasing the share of renewables in the energy mix" poświęcone najnowszym trendom i czynnikom wpływającym na rozwój energetyki odnawialnej na lądzie i na morzu.


Katarzyna Walusiak-Radzikowska, radca prawny w Ignitis Polska, miała przyjemność wziąć udział jako przedstawiciel biznesu w panelu „Walking the line – how to get the energy where it is needed” i rozmawiać o ograniczeniach i szansach związanych z dostępem do sieci elektroenergetycznej w Polsce i Europie. Katarzyna przybliżyła uczestnikom charakterystykę polskiego rynku energii, a także wraz z pozostałymi panelistami dyskutowała o nowych regulacjach i ich wpływie na rozwój rynku odnawialnych źródeł energii w obliczu wzmożonego zainteresowania klientów zielonymi produktami.


Jako Ignitis Polska bierzemy aktywny udział w transformacji energetycznej, dzieląc się naszym doświadczeniem zarówno w Polsce, jak i Krajach Bałtyckich. Dostarczamy energię do klientów biznesowych i widzimy, jak ważną rolę odgrywa sektor energii w prawidłowym i efektownym funkcjonowaniu przedsiębiorstw.