2022-08-24

Nowi członkowie zarządu Ignitis Polska

Do zarządu Ignitis Polska, reprezentowanego przez Marka Musiała, dołączyli Paweł Dominik oraz Robert Matuszewski. Nowi członkowie zarządu do tej pory pełnili w spółce role menadżerskie. Zmiany w zarządzie pozwolą w pełni odpowiedzieć na potrzeby rynku i wpłynąć na rozwój spółki.

Paweł Dominik przez cały okres kariery zawodowej związany jest z hurtowym obrotem energią. Posiada licencję Maklera Giełd Towarowych oraz certyfikat European Energy Exchange (EEX). W Ignitis Polska pełni funkcję dyrektora tradingu. Robert Matuszewski pełni funkcję dyrektora sprzedaży. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze energetycznym. Specjalizuje się w budowie nowych produktów, łącząc tradycyjne rynki dostaw energii oraz nowe modele transakcyjne.

Rynek energii stale się zmienia, chcemy spełniać oczekiwania polskich klientów, a powołanie nowych członków zarządu zdecydowanie nam to usprawni. Zarówno Paweł, jak i Robert to eksperci z sektora energetycznego. Swoje doświadczenie zdobywali w międzynarodowych organizacjach, w tym koncernach energetycznych. W Ignitis Polska, Paweł specjalizuje się w działalności hurtowej spółki na rynkach energii elektrycznej oraz gazu ziemnego, a Robert zarządza obszarem sprzedaży energii oraz gazu i rozwoju produktów. Wykorzystanie tej wiedzy pozwoli nam wspólnie osiągać wyznaczane cele – mówi Marek Musiał, prezes zarządu Ignitis Polska.

Spółka Ignitis Polska istnieje od 2017 roku, działając początkowo na hurtowym rynku energii. Od 2020 roku obecna jest również w segmencie sprzedaży energii oraz paliwa gazowego klientom biznesowym. Ignitis w Polsce specjalizuje się między innymi w zielonej energetyce. Sprzedaje paliwo gazowe, energię elektryczną wraz z gwarancjami pochodzenia, opierając się między innymi na elastycznej formule zakupowej, dostosowując się do zmieniającego się rynku oraz wymagań klientów.

Ignitis Polska jest częścią Grupy Ignitis, jednej z największych grup energetycznych w krajach bałtyckich. Grupa posiada w Polsce farmę wiatrową Pomerania o mocy 94 MW, a ostatnio ogłosiła rozpoczęcie budowy także w województwie dolnośląskim. Inwestycja farmy o mocy 50 MW pochłonie ok. 70 mln EURO, a jej ukończenie planowane jest na IV kwartał 2023 roku.